Nanny 11

10. srpna 2012 v 12:00 | Sandra |  Chůva
Předloha: Simple Plan
Pár: Pierre/Seb
Forma: er
Varování: AU, OOC

Seb nechce vztah, ale nemůže zapírat, že přitažlivost mezi nimi funguje. Takže co se stane, když Melanie s Victorem konečně něco podniknou?Melanii s Victorem trvalo vymyšlení dobrého plánu sotva týden. Věděli, že je potřebují samotný dostat někam, kde budou mít dost soukromí. Takže se rychle rozhodli pro kino.
Takže ve čtvrtek podle plánu přišla Mel domů a rovnou vztekle a otráveně zamířila do obýváku. Zdánlivě si nevšímala svého otce ani Seba, vzala ovladač a dokument, který očividně Pierre sledoval, přepnula na hudební kanál.
"Hej!" narovnal se Pierre. "Doufám, že k tomu máš dobrej důvod."
"Mám," zavrčela jednoduše. S Victorem si řekli, že kdyby jim celou vymyšlenou historku rovnou vyklopila, mohlo by to být podezřelé.
"Tak co se děje?" povzdychl si Seb a odložil svou knížku.
"Kluci naštvali naší fyzikářku, takže zítra píšem. A ty víš, jak to tam mám nahnutý," povzdychla si a uhnula pohledem.
"A kde je problém?" nechápal Pierre.
"Počkej, neměla jsi mít večer rande s Tonym?" zavětřil okamžitě Seb. Mel jen s povzdechem přikývla. "To je mi líto. Ale hlavu vzhůru, za chvíli budete mít prázdniny."
"No jo, jenže já už mám nahoře lístky do kina," protáhla obličej Mel.
"A na co jste vůbec chtěli jít?"
"Na Avengers."
Tiše se pousmála, když si všimla, že se oba narovnali a zpozorněli. Věděla, že oba mají rádi tyhle superhrdiny. Ne nějak moc, ale rozhodně se o nich dokázali vášnivě bavit.
"No jo, tentokrát byl výběr na Tonym," mírně protočila oči. "Ale koukala jsem na trailer a vypadá to dobře."
"No a… nemáš to třeba komu dát?" navrhl Seb a mírně se zavrtěl. Pierra to na malou chvíli rozptýlilo, ale rychle svou pozornost vrátil zpátky k Mel. Ta se nad tím jen uculila.
"Všichni od nás ze třídy se musí učit. A znáte Victora," protočila nad ním oči. "Ten by ani neměl být s kým jít. Leda… nechcete jít vy?" narovnala se a usmála se na ně, jako by ji to právě napadlo.
"No…," rozpačitě se na sebe podívali, než znovu uhnuli pohledem. Mel se na ně překvapeně podívala. Co se stalo? "No, já bych šel rád," ozval se nejistě Seb. "Ale jestli chcete jít vy, postarám se o děti."
"Ale my se o sebe umíme postarat sami!" neudržela se Mel. "Kino je až od osmi, dáme Rose jen spát."
Pierre se Sebem na sebe jen překvapeně zamrkali. Zdálo se jim to, nebo je Mel prostě chce dostat ven spolu? Nehledě na to, že jestli je promítání od osmi, nikdy by nemohla stihnout být do devíti doma.
"To je dobrý nápad," prohlásil ovšem Pierre. "V kině sem nebyl celé věky a bylo by fajn, kdybys jel se mnou."
"No… pokud to zvládnou," pokrčil nejistě rameny Seb. Nemyslel si, že je pro ně dobrý nápad být vedle sebe ve ztemnělém sále, ale… Avengers! "Pojedu."
***
Film si oba maximálně užili. Ne jen, že byl ten film jednoduše úžasný, ale navíc si naprosto rozuměli v názorech na film. Takže se po dobu filmu cítili, jako by se vrátili do puberty. Smáli se, prakticky vykřikovali nějaké své poznámky, jiné jen šeptali tomu druhému. Koupili si jen jeden popcorn, takže ta atmosféra byla dokonalá.
Ale jakmile vyšli ze sálu, vrátilo se jakési napětí, které mezi nimi bylo od polibku. Seb se Pierrovi jednoduše vyhýbal a ten nevěděl, co s tím má dělat.
Takže když vjeli do garáže, Pierre zavřel dveře a vypnul motor, byl překvapený, že Seb se sice odpásal, ale stále sedí na místě s rukama v klíně. Takže Pierre vypnul světla a vyndal klíče ze zapalování. Zůstali sedět na místě, jen se dívali přímo před sebe.
"Omlouvám se," ozval se nakonec Seb.
"Cože?" trhl sebou Pierre a otočil se na něj. Vlastně čekal, že když bude chtít, aby se vztah mezi nimi vrátil do normálu, bude se muset nakonec omluvit on jemu.
"Omlouvám se," zopakoval Seb, ale nepodíval se na něj. "Víte, když jsem… utekl," nepříjemně se ošil. "Měli jsme si o tom promluvit."
Pierre jen přikývl a nervózně položil ruce zpátky na volant. Nejraději by se na nějaký rozhovor vykašlal a prostě si ho znovu přitáhl k sobě. Seb ale nevypadal, že by jeho nápad sdílel.
"Já… omlouvám se, jestli jsem vás nějak svedl nebo tak něco. Já se prostě tak chovám už tak nějak… automaticky v přítomnosti přitažlivých mužů."
"Takže tě přitahuju?"
Seb si povzdychl a hlavu opřel o opěrku za sebou. Proč Pierre reagoval zrovna na to, co by nejraději úplně upozadil?
"O to ale nejde," zavrtěl odmítavě hlavou. "Jde o děti."
"Co s nima?" zeptal se Pierre, když Seb delší dobu mlčel. Teď k němu ale nepřátelsky vzhlédl.
"Mám je rád," prohlásil bojovně. "Vážně rád. Nechci, aby mě nenáviděly jen proto, že jsem… že od nich odvádím jejich otce."
"Ale to ty bys přece neudělal," namítl zamračený Pierre. "Děti tě zbožňují. Tak kde je problém?"
"Pamatujete, jak nesnášely Davida? Nechci, aby se mi stalo něco podobného."
"Ale to je přece něco úplně jiného!" Pierre měl chuť popadnout ho za ramena a zatřást jím. "Tobě snad… tys snad neviděl, jak se nás Mel vyloženě snažila dostat k sobě?"
Seb se znovu nepohodlně zavrtěl. Jistě, že to viděl. Navíc už bylo půl jedenácté a oni z kina zamířili rovnou sem. Bylo jasně, že ty lístky nekupovala pro sebe a Tonyho.
"Nemá z toho rozum."
"Je jí patnáct, prakticky šestnáct. To ty jsi ten, kdo mi skoro neustále otlouká o hlavu, že je téměř dospělá."
"Dobrá, Mel je možná… pro," cokoliv, pro co byla. Navíc to byla divná myšlenka díky tomu, že jim oběma ztěžovala pokusy o sblížení se s ní. "Ale co Victor? Je mu sedmnáct, je to kluk a navíc celkem úspěšný hokejista. A Rose! Teď, když jste se rozešel s Davidem, jste si jí konečně začal všímat, a najednou bych jí vám zase vzal. Jak by se asi cítila?"
"Rose tě už teď bere jako rodinu. Bere tě jako druhého otce."
"Kterým nejsem. Jsem jenom chůva," jak mu Mel v uplynulých pár týdnech často připomínala. Překvapeně zamrkal, když si uvědomil, že do Pierrových očí opět zírá jen z pár centimetrů. Rychle se od něj odtáhl a nervózně si promnul dlaň. "Chci říct - takhle je to správně, jsem jenom jejich chůva. Miluju je, ale jsem za to placenej."
Pierra napadlo, že by mu teda mohl přestat platit, ale sám věděl, jak blbej nápad to je. Kdyby mu přestal platit, Seb by si musel najít jinou práci. Nic by ho tu nedrželo, je sem vázán jen povinností.
"Dobrá, takže… jako by se nic nestalo?" nabídl mu nejistý úsměv. Jasně, on nic takového předstírat nechtěl, chtěl pokračovat. Chtěl ho vtisknout do sedadla, přirazit na zeď nebo třeba povalit do postele, líbat a tisknout k sobě. Ale Seb to nechtěl a on to musel respektovat.
"Nic se nestalo," vrátil mu klidný úsměv Seb. Pierre jen na malou chvilku v jeho očích zahlédl, že rozhodně není tak klidný.
"V tom případě si můžeš vzít na neděli volno," Pierre se zadíval zpátky do tmy před sebou. "Celé ty skoro tři měsíce sis nevybral ani den volna, tak předpokládám, že máš dost… pochůzek."
"Vlastně ne," zazubil se na něj rozpačitě Seb. "Když odvezu děti do školy a nemusim zrovna dělat nákup nebo uklízet dům po víkendu, mám celkem dost volného času."
"No, každopádně můžeš v neděli podniknout, co budeš chtít. Slíbil jsem Rose zoo."
Když vyšli z garáže, všimli si, že v obýváku se ještě svítí. Seb si jen povzdychl a s novou energií, která Pierra překvapila, rovnou zamířil právě tam.
"Tak co vy dva tady? Zítra jdete do školy, máte být už dávno v pokoji."
"To je dobrý, Sebe," vešel za ním i Pierre. Seb sebou trhl a otočil se na něj. "Já to s nimi vyřídím. Jdi si lehnout."
"Dobrá," přikývl nejistě. "Dobrou, Melanie, Victore. Dobrou noc, Pierre."
"Dobrou," broukli ti tři na odpověď. Zatímco Seb vybíhal schody, Pierre přešel k ovladači a vypl televizi. "Ale tati," ozvala se Mel, "vždyť ještě není tak pozdě."
"O tom s vámi přece taky mluvit nechci," povzdychl si a sesunul se do křesla. "O co se snažíte?"
"Cože?" vyhrkli oba a vykulili oči. Což usvědčilo ne jen Mel, ale i Victora. "Jak se jako snažíme?"
"Nehrajme si na kočku a myš," povzdechl si a pohodlněji se opřel o křeslo. "Chtěli jste nás dostat se Sebem ve dvou do kina. A já chci vědět proč."
Melanie s Victorem se na sebe jen nejistě podívali, jako by pobízeli jeden druhého k řeči. Pierre nakonec poněkud otráveně oslovil Mel, protože přestože svého syna miloval, bylo mu jasné, že jeho samotného by nenapadlo dát je dohromady.
"Prostě jsem jen myslela, že se ti líbí, no," zamračila se tedy Melanie a obranně si založila ruce na prsou. "Myslela jsem, že jenom potřebujete odtud vypadnout. Chtěla jsem ti jenom pomoct."
"Já vim, že jo," usmál se na ni unaveně. "Jenže, víš, já když něco chci, tak si to sám zařídim, nepotřebuju pomoc."
"Takže už ses s ním někam dostal?" ozval se najednou Victor. Pierre chtěl něco odseknout, ale pak si uvědomil, že na něj oba zírají dost dychtivě. S povzdechem si promnul kořen nosu.
"Vy ani netušíte, jak moc dokáží být vztahy složité," a dobře že tak.
"Ale no tak, tati!" přisedla si na opěradlo Mel a objala ho kolem krku. "Políbil jsi ho už aspoň?"
"A dost," prohlásil přísně Pierre. "Říká vám vůbec něco slovo soukromí?"
"Ale tati!"
"Žádné ale. Oceňuji váš zájem, ale tohle nechte na Sebovi a na mně, okay?" přísně se na ně podíval. Mel s Victorem si jen povzdechli, ale přikývli.
"Okay."
***
Seb se otráveně zašklebil, když Esmeralda po deseti minutách konečně Orlandovi dojemně a z posledních sil zašeptala, že ho miluje, než upadla do kómatu. Jak je vůbec možné, že v sobotu dopoledne neběží nic než telenovely?
Na druhou stranu ho taky nenapadalo, co by dávat měli, protože ho nenapadala žádná cílová skupina. Jelikož bylo teprve devět, Mel s Victorem spali a Rose po ranním pohádkovém programu odtáhla svého otce nahoru do pokoje hrát si. A on tu skládal ponožky.
S povzdechem se natáhl pro ovladač a přepnul televizi na jakousi šílenou RealityShow. Všechno lepší než telenovela. Zase se opřel a chtěl se pustit do dalšího páru ponožek, ale to už na schodech uslyšel dusot drobných nožek a v další chvíli mu už Rose s nadšeným výskotem skočila do náruče. Seb se zasmál a odsunul věci z jejího dosahu, aby si neublížila.
"Copak se děje, princezno?" zasmál se a přetočil si ji tak, aby mu normálně seděla na klíně.
"Tatínek nás zítra vezme do zoo!" prohlásila naprosto rozzářeně. "Nebyla jsem tam už rok. Co si vezmu na sebe? A musíme vybrat něco hezkého i tobě. A vezmeš foťák? Chci si vyfotit spoustu zvířátek. A vyfotíš se se mnou u žiraf?" Seb se usmál nad jejím rozzářeným obličejem. Ovšem než stačil odpovědět, ode dveří se ozval Pierre.
"Nemůžeme chtít, aby s námi Seb trávil svůj volný den, Rosie," vešel dovnitř, posadil se do křesla a omluvně se na Seba pousmál. "Sebby má zítra volno. Strávil s námi téměř čtvrt roku, určitě má ve svém soukromém životě co dohánět," nemohl si pomoct, celou tu dobu propaloval Seba pohledem. A ten k jeho překvapení neuhnul, naopak mu ho klidně oplácel.
"Vlastně na zítřek nemám vůbec nic," rozpačitě se pousmál. "Říkal jsem vám, že během dne mám na své… pochůzky dost času. Původně jsem myslel, že bysme si s Patrickem mohli udělat maraton superhrdinských filmů, jenže se objevil nějaký problém na jeho stránkách, takže je v tom už od středy zahrabanej. Asi tu nakonec skončim v křesle s knížkou v ruce," pokrčil rameny a shlédl na Rose. Ta mírně špulila rty.
"A ty bys nechtěl?"
"Ale to nezáleží jen na mně, princezno," pousmál se a znovu vzhlédl. "To by to nejdřív musel dovolit tvůj tatínek," nemohl si pomoct, musel se na něj mírně culit. Pierre také pozvedl jeden koutek.
"Tati prosím!" natáhla se k němu Rose, takže Pierre se předklonil a přitáhl si ji na klín. "Bez Sebbyho by to nebylo ono. Prosím, že může jet s náma?"
"Pokud bude chtít," přikývl. Rose nadšeně nadskočila na jeho klíně a energicky zatleskala. "Tak co kdybys tu novinku šla říct svým sourozencům? Už je nejvyšší čas vstávat," zašklebil se škodolibě Pierre, když Rose nadšeně vyskočila na nohy a rozeběhla se do patra. "Vážně nemusíš jít," otočil se zpátky na Seba. "Vážně jsi už dlouho neměl večer volný."
"No, na večer už budeme doma, ne?" usmál se na něj Seb. "V zoo jsem už dlouho nebyl A Rose navíc vypadala skutečně nadšeně, že taky pojedu, což mě vážně těší."
"Ale-"
"Pierre," povzdychl si Seb a vzal do rukou další pár ponožek. "Kdybych nechtěl, tak mi věřte, že bych se z toho uměl dost dobře vyvlíknout. Ale myslim, že den v zoo bude fajn."
Pierre přikývl a vstal. Jo, bude to fajn.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama