Červen 2013

Ordinary help 15

29. června 2013 v 12:00 | Sandra |  Ordinary help
Předloha: Simple Plan
Pár: Seb/OC, Pierre/Seb, Jeff/David a Chuck/Patrick
Forma: er
Varování: AU, podvádění

Bude víkend stát za to?Když si ve čtvrtek Seb balil, přišlo mu to zvláštní. Nevěděl přesně, kam jedou, tak si sbalil pár věcí od všeho - plavky stejně jako nepromokavou bundu, teplou mikinu stejně jako tílko. Jediné, co mu bylo podezřelé a možná i trochu nepříjemné, byl fakt, že Bert si absolutně nevšiml toho, že vždy vybíral to nejlepší ze svého šatníku. Nemohl si pomoct, prostě se chtěl Pierrovi líbit. To ovšem znamenalo žádný oblek a jen vyzývavé věci. Nikdo by si něco takového nevzal na obchodní jednání. A Bert si prostě ničeho nevšiml.
Náladu mu ovšem zlepšil Pierre, který mu navečer poslal sms, jestli náhodou neví, jaký má být počasí, protože jemu se toho do tašky vedle PSP, časáku a podobných věcí vejde žalostně málo oblečení. Z nějakého důvodu Pierre prostě vždycky věděl, co říct nebo udělat, aby ho rozveselil.
Ráno musel vycházet o něco dřív, protože jinak by byla doprava hromadnou dopravou ráno s taškou nepříjemná. Vzbudil Patricka a udělal mu za to kafe, když čekali na Pierra s Chuckem, až se tam objeví. Patrick byl trochu bručivý, ale Sebovi to nevadilo. Byl na to zvyklý a on naopak po ránu rád mluvil, takže se tím skvěle doplňovali.
V půl deváté začal Patrickův mobil vyzvánět, takže oba popadli své tašky, Patrick zamkl svůj byt a rychle seběhli dolů. Patrick s Chuckem se přivítali polibkem, zatímco Seb zamířil rovnou za Pierrem, který už otevíral kufr.
"Jak ti šla cesta autobusem s tímhle?" zašklebil se na něj a kývnul na tašku. "Neuvědomil jsem si, že tě sem nemá kdo hodit. Kdybys mi to připomněl, mohli jsme tě vyzvednout."
"Vlastně to bylo v pohodě," pokrčil Seb rameny, když mu podával svou tašku. "Musel jsem jet o něco dřív, ale vyhánět Patricka z postele mě snad nikdy nepřestane bavit. Navíc má doma kávovar, kterej dělá i latté, takže to byla rozhodně výhra."
"To rád slyšim," zašklebil se na něj Pierre. "Nicméně tě můžu uklidnit, i na chatu jsme pořídili kávovar. David si totiž nepřestával stěžovat, že tam nemá karamelové latté, takže to byla jedna z prvních věcí, které jsme pro něj museli vylepšit," vesele se na něj zašklebil. "A doufám, že máte plavky. Asi hodinu cesty od chaty je překrásné horské jezero."
"Samozřejmě," podíval se na něj poněkud uraženě Seb. "A co ty? Vešly se ti plavky nakonec do tašky?"
"Kdo říkal, že já se koupu v plavkách?"
***
Když dojeli k chatě a vystoupili, Seb zůstal jen překvapeně zírat. Přízemí bylo udělané normálně ze zdí, ale patro a podkroví bylo obložené dřevem. Z patra také vedly dveře přímo na vyvýšeninu a to prakticky přímo nad vchodovými dveřmi. Vedle byla dřevěná garáž, dělaná ovšem jen na jedno auto.
"Ale no tak, až tak působivý to není," houkl na Patricka se Sebem, které na to vzhlíželi s mírně pootevřenou pusou, Pierre, který už otevřel kufr. "Má to dokonce jenom jednu koupelnu, na patře. Což znamená, Sebe, že se budeš muset sprchovat o poschodí níž, než budeme mít ložnici. V podkroví nebylo dostatek místa na koupelnu."
"My budem v podkroví?" usmál se nadšeně Seb. Pierre se na něj jednoduše usmál a s oběma jejich taškama obešel auto.
"Tak pojď, trochu ti to tu ukážu."
Začali v ložnici, aby Pierre mohl odložit tašky. Vlastně to ani nebyla pořádná ložnice - jen obyčejný, řádně nezařízený podkrovní pokoj. V celé místnosti byly jen dvě matrace u zdi, hned pod okny, a vedle nich nízké stolky, to bylo vše. Žádné závěsy, nevymalovaná místnost, jen prostě obyčejná jednoduchost.
"Původně to byl Chuckův pokoj, ale jeho postel, skříňky i stolek se židlí jsem vyházel. Vždycky jsem tu byl jenom já a vyhovovalo mi to takhle, takže…," pokrčil rameny, najednou si tak trochu nejistý. Trávil tu jeden, maximálně dva víkendy ročně, nepřišlo mu důležité to tu zařizovat.
"V pohodě," pokrčil rameny Seb, než sebou praštil na matraci a zadíval se z ní z okna. "Líbí se mi to takhle. Je to jednoduché, nepotřebuje to pořádnou údržbu, a přitom to působí… příjemně. Líbí se mi tu," posadil se a nadšeně se na něj usmál. "V noci tu musí být nádherný výhled na hvězdy."
"Radši se na ně dívám zezdola, zvenku, ale… jo, je celkem příjemné usínat při pohledu na ně. No, chceš to tu teda ukázat trochu víc?"
Koupelna byla zařízená prakticky stejně jednoduše, jako Pierrův pokoj - záchod, sprcha, jedna skříňka s ručníky. Pierre sice tvrdil, že kluci mají ložnice zařízené o něco líp, ale oba souhlasili, že tam jim raději nepolezou. Kuchyně byla jednoduchá, ale pečlivě zařízená a Chuck zrovna dával jídlo, které přivezli, do lednice. Jediný pořádně zařízený pokoj byl obývák, s televizí, DVD i několika hrami.
"Občas se počasí prostě nepovede," pokrčil rameny Pierre. "Ale počkej, musíš vidět terasu."
Terasa byla skutečně skvělá. Kromě stolu s lavičkami tu bylo ještě ohniště s jednoduše stlučenými sedátky.
"Jeff s sebou veze kytaru, takže večer budem mít vuřty a pak zpívat a tak. Doufám, že umíš zpívat, protože já s Davidem to tu celý neutáhnem."
"Nevim, jak vám mám já, s tak tichým hlasem, pomoct, ale můžu se o to pokusit."
"No, mně tvůj hlas nepřišel zrovna… tichej."
"Sklapni."
Když se společně, se smíchem objevili opět před chatou, aby zjistili, že nemůžou pomoct, Chuck už zaparkoval v garáži a právě přijíždělo další auto.
"Hej," pozdravil rozjařeně Pierre vystupující Davida i Jeffa. "Co váš zdrželo?"
"Píchli jsme," povzdychl si Jeff jednoduše.
"Zase," protočil oči David, když za sebou líně zabouchl dveře a zamířil rovnou za nimi, zatímco Jeff přešel ke kufru a začal je stěhovat do chaty. "Každoročně cestou sem píchnem. Nechápu, co to má znamenat, ale myslím, že ta chata mě prostě nemá ráda," šlehl po tom nebohém kusu cihel a dřeva nepřátelský pohled. "No nic. Rád tě tu vidím," usmál se vesele na Seba. "Konečně se nebudu cítit tak pitomě. Tihle tři tady vždycky s radostí vzpomínají na školu a já jsem většinou jedinej, kdo neví, o co jde. A teď na to jsme tři, což je paráda. Mimochodem, kde máš kamaráda? Jsem si jistej, že jsem ho ještě nepotkal."
"Řekl bych, že mu Chuck ukazuje ložnici. Nebál bych se je vyrušit, vypadá to, že si hrajou na pubertu a nebudou spolu spát prvního půl roku. Dělám oběd, pomůžeš mi?" otočil se na Seba.
"Proč ne?" pokrčil rameny Seb. "Co budeme mít?"
"Jo, tak to musíme teprve zjistit."
***
"Takže, vy tři jste chodili spolu do školy?" začal vesele při obědě Seb. Viděl, že Patrick je rozpačitej ze všech kolem, Chuck je rozpačitej z Patricovy přítomnosti a všichni ostatní jsou tak nějak rozpačití z jejich rozpačitosti, takže to potřeboval něčím zahnat.
"Takže tady zase někdo mluvil," povzdechl si Jeff a důležitě se podíval na Davida.
"No co?" pokrčil ten rameny. "Tak jako tak by se to dozvěděli. Vy tři nejste schopní o tom na ten jeden víkend zavřít pusu. Půlku vašich historek znám zpaměti."
"V tom případě dobře, že tu jsou noví posluchači," poznamenal s úsměvem Pierre.
"Přesně. Ale tohle zrovna nebylo tak, jak jsem to myslel. Chci říct - všichni tři gayové, znáte se patnáct let a stejně ani dva z vás na malý moment neskončili spolu? Viděl jsem Queer as Folk a i tam nějakou dobu chodil Emmet s Tedem!"
"A kdo říkal, že jsme spolu nechodili?" zašklebil se na něj Pierre a rozverně mrkl. Seb na něj chvilku jen zaraženě mrkal, než se rozesmál.
"To jako fakt? Ty a Chuck?!"
Což jen vyvolalo všeobecné ticho a překvapené pohledy na Seba. Ten se pod nimi jen nepříjemně ošil.
"Co je? Přestože Jeff má s Pierrem kancelář, nebo možná právě proto, nikdy se k sobě nechovali nijak zvlášť… s péčí. A pokud jste s někym chodili, tak ať už se říká cokoliv, buď pro vás bude speciální i dál, nebo se mu budete snažit vyhýbat a tak jako tak to bude vždycky nepříjemné. Ani jsem nevěděl, že Jeff a Chuck se znaj, ale dneska tady vycházejí naprosto v pohodě a samozřejmě, takže ani oni to být nemůžou. Je jasný, že Chuck s Pierrem byli nejlepší přátelé celé věky před tím, než si spolu začli, a jelikož jim to neklapalo, vrátili se jednoduše tam, kde skončili. Žádná věda."
"No to mi teda nepřijde, kámo," zasmál se nervózně David. "Když mi to řekli, jen jsem na ně nechápavě koukal a trvalo mi celej víkend, než jsem se přes to dostal. A tys na to prostě… přišel."
"Seb měl vždycky sedmý smysl pro vztahy," odfrkl si pobaveně Patrick. "Což na střední vedlo k dost divným rozhovorům, vzhledem k tomu, že vždycky viděl chemii, která teprve vznikala."
"Pět párů se dalo díky mně dohromady."
"Dva se rozešli."
"Jak jako vidí chemii?" nakrčil lehce nos Chuck, což si od Pierra vysloužilo pobavený pohled.
"Neboj se, Chucky-boy. Neviděl ji mezi námi, dokud jsme mu o tom prakticky neřekli, takže se nemáš čeho bát."
"Tím bych si nebyl tak jistý," zašklebil se Seb. "Mám pocit, že když to Pierre přežene s alkoholem, nemá problém vyjet po komkoliv."
"No dovol!" zatvářil se uraženě Pierre. "Nevyjel bych po nejlepším kamarádovi, ani kdybych byl pod vlivem něčeho vážně silnýho."
"Vážně?" zašklebil se na něj Seb. "Tak mi řekni, jak jste se dali dohromady."
K Sebovu vlastnímu překvapení tahle pobídka vyvolala mnohem větší ticho, než by kdo čekal. Chuck zrudl a zadíval se do svého talíře, Jeff a David se jen potutelně usmívali, Patrick se tvářil zmateně a Pierre… Pierre zamyšleně mlčel. Což bylo divné.
"Mohl jsem za to já," povzdychl si nakonec Chuck. Patrick i Pierre na něj překvapeně zamrkali. "Byl jsem opilej a Pierre byl… Pierre. Chci říct - byl vždycky idol všech. Srdce holek i kluků na celé střední patřilo jen jemu a to i přes to, že to byl ten divnej kluk se zájmem o biologii a hrající na saxofon."
"Ne vždycky jsem byl tak skvělej, jako teď, no," pokrčil rameny Pierre. Očividně to tím chtěl ukončit, ale Seb ho praštil. Chtěl slyšet víc.
"Mohl mít kohokoliv už tenkrát. A stejně vždycky nešel po nikom, kdo se líbil mně. Na maturiťák ho uháněla kapitánka roztleskávaček, která se mi tenkrát děsně líbila. A on ji opakovaně odmítl a místo ní vzal jednoho kluka ze druháku."
"Byl pěknej a doteď nechápu, co se ti na tý čůze líbilo," zabručel Pierre. "Už tenkrát se jí dělala celulitida."
"Ah, tak vážený pan Bouvier nedokáže přijmout kompliment," poškádlil ho vesele Seb. Ale, upřímně řečeno, přišlo mu to úžasný. Sám se vychvaloval do nebes, ale jakmile přišlo na komplimenty nejlepšího kámoše, byl rozpačitý. "Takže… jak jste se dali dohromady?"
"Neměl jsem jedinou holku celou střední a až na vysoký mě napadlo, že to vlastně nemusí být tak hrozný. Vlastně… Pierre mě napadl. Stále byl skvělý, stále populární a prostě… úžasný. Přestože začal být arogantnější než kdo jiný, na mě byl vždycky strašně milý. Zamiloval jsem se a myslel jsem, že jsem se konečně našel. Ale… nenašel."
"Nebylo to vlastně nijak jiné od našeho kamarádství," volně pokračoval Pierre. "Říkali jsme, že spolu chodíme, ale vlastně jsme dělali jen to, co do tý doby. Hráli videohry, koukali na filmy, zašli na kafe. Ale úplně tomu chyběla… chemie."
"Sem tam jsme se políbili, ale jinak…"
"Žádná jiskra, nic…"
"Vzrušujícího," pronesli oba najednou a pokrčili rameny. Seb, Jeff i David to sledovali upřímně pobaveně, zatímco Patrick jen zaraženě.
"Řekli jsme si, že to nemá cenu," pokrčil rameny Chuck a vesele se na ně zašklebil. "To, že jsme udělali dobře, říká už jenom fakt, že se mezi námi vůbec nic nezměnilo."
"To je skvělý," prohlásil nadšeně Seb. "Jako vážně - úžasný! Jsem rád, že máš takovýho kámoše," vesele se usmál na Pierra.
"A co vy dva?" otočil najednou debatu David. "Ty a Patrick se taky znáte od školy, no ne? Mezi vámi nic neproběhlo?"
"Sedm minut v ráji," lehce nakrčili nos v unisonu a vesele se na sebe zašklebili.
"Jeden z doktorantů to bral za skvělej nápad, tak nás na sedm minut zavřeli do skříně."
"Byli jsme tak namol, že nám to ze začátku bylo jedno."
"Dokud jsme se skutečně nezačali muchlovat a nebylo to… divné."
"Tak jsme na ně zbývajících šest minut bušili na dveře, ať nás pustí," vesele se zakřenil Patrick.
"Vy jste takový… puritáni," vrtěl Pierre hlavou nevěřícně.
"Nechci ti kazit iluze, ale my se taky zrovna moc daleko nedostali," zašklebil se na něj Chuck. David vyprskl smíchy a Pierre se na něj podíval vyloženě uraženě, ale nakonec se zase dostali k historkám ze střední a všichni se dobře bavili.

Chata...

Ordinary help 14

27. června 2013 v 12:00 | Sandra |  Ordinary help
Předloha: Simple Plan
Pár: Seb/OC, Pierre/Seb, náznak Jeff/David a Chuck/Patrick
Forma: er
Varování: AU, podvádění

Jak dopadlo Patrickovo rande s Chuckem? A přestanou Pierre se Sebem konečně předstírat, že spolu prostě jen spí?


Ordinary help 13

25. června 2013 v 12:00 | Sandra |  Ordinary help
Předloha: Simple Plan
Pár: Seb/OC, Pierre/Seb, náznak Jeff/David a Chuck/Patrick
Forma: er
Varování: AU, podvádění

Jak vyjde Sebův a Pierrův plán na nenápadné dohazování Patricka a Chucka?Ordinary help 12

23. června 2013 v 12:00 | Sandra |  Ordinary help
Předloha: Simple Plan
Pár: Seb/OC, Pierre/Seb, náznak Jeff/David a Chuck/Patrick
Forma: er
Varování: podvádění

Seb i Pierre se začínájí skutečně sbližovat. K tomu ovšem i patří prolínání životů, přátel...


Ordinary help 11

21. června 2013 v 12:00 | Sandra |  Ordinary help
Předloha: Simple Plan
Pár: Seb/OC, Pierre/Seb, náznak Jeff/David
Forma: er
Varování: AU, podvádění

Čas postupuje a pro Seba se začíná všechno... zamotávat...


Ordinary help 10

19. června 2013 v 12:00 | Sandra |  Ordinary help
Předloha: Simple Plan
Pár: Seb/OC, Pierre/Seb, náznak Jeff/David
Forma: er
Varování: AU, podvádění

Dokáže jediný oběd něco změnit?Ordinary help 9

17. června 2013 v 12:00 | Sandra |  Ordinary help
Předloha: Simple Plan
Pár: Seb/OC, Pierre/Seb, náznak Jeff/David
Forma: er
Varování: AU, podvádění

Sebův život se rozhodně zlepšuje. A když vztah zůstane na jednom místě, není to dobře, čehož jsou Seb s Bertem důkazem. Ale co Sebův vztah s Pierrem?


Ordinary help 8

15. června 2013 v 12:00 | Sandra |  Ordinary help
Předloha: Simple Plan
Pár: Seb/OC, Pierre/Seb, náznak Jeff/David
Forma: er
Varování: AU, podvádění

První byl účes. Co přijde na řadu teď?


Ordinary help 7

13. června 2013 v 12:00 | Sandra |  Ordinary help
Předloha: Simple Plan
Pár: Seb/OC, Pierre/Seb, náznak Jeff/David
Forma: er
Varování: AU, podvádění

Starý problém vyřešen, nové na obzoru...


Ordinary help 6

11. června 2013 v 12:00 | Sandra |  Ordinary help
Předloha: Simple Plan
Pár: Seb/OC, Pierre/Seb, náznak Jeff/David
Forma: er
Varování: AU, podvádění, sex

Jak Seb zareaguje na Pierrovu více než vřelou nabídku?


Ordinary help 5

9. června 2013 v 12:00 | Sandra |  Ordinary help
Předloha: Simple Plan
Pár: Seb/OC, Pierre/Seb, náznak Jeff/David
Forma: er
Varování: AU, podvádění

Může se po tom, co se stalo, vše vrátit do normálních kolejí? Nebo se dokonce Sebův a Bertův vztah zlepší?!
Dnes jen krátce...


Ordinary help 4

7. června 2013 v 12:00 | Sandra |  Ordinary help
Předloha: Simple Plan
Pár: Seb/OC, Pierre/Seb, náznak Jeff/David
Forma: er
Varování: AU, podvádění, sex

Morální dilema nebo biologická potřeba?


Ordinary help 3

5. června 2013 v 12:00 | Sandra |  Ordinary help
Předloha: Simple Plan
Pár: Seb/OC, náznak Pierre/Seb a Jeff/David
Forma: er
Varování: AU, později podvádění

Pierre se Sebem prolamují ledy, jak to ovšem bude pokračovat?


Pretty (Wo)man 2/2

5. června 2013 v 0:00 | Sandra |  Simple Plan
Předloha: Simple Plan
Pár: Pierre/Seb
Forma: er
Varování: AU, prostituce, fluff

Jak moc hořký je Sebův život a jak moc sladký by mohl být?


Pretty (Wo)man 1/2

4. června 2013 v 21:00 | Sandra |  Simple Plan
Předloha: Simple Plan
Pár: Pierre/Seb
Forma: er
Varování: AU, prostituce

Přicházím s povídkou, kterou mám "v šuplíku" už dost dlouho. Proč ji vytahuju právě teď? Povodně...
Abych to vysvětlila - bydlím na Mělníku. Ne přímo v záplavové oblasti, ale dost známých tam bydlí a my teď jedněm z nich poskytujem azyl. Z okna momentálně vidíme na vodu a jen čekáme, kdy se přeleje hráz. A já nemůžu prostě jen sedět se založenýma rukama a nic nedělat. Takže já už stihla udělat nepečenej dort, jít třikrát k hrázi, pomoct s večeří, hodinu koukat na zprávy (nadávat na našeho starostu - ale to je na jiné povídání) a konečně jsem se dostala k rozdělování už dávno dopsané (a částečně zapomenuté) povídky.
Takže... má dvě části a já se jí snažím zpříjemnit těm, kteří jsou na tom podobně, jako já, noc. Druhý díl přibyde o půlnoci.
Nicméně... k povídce nic říkat nebudu. Už jen název prozrazuje až dost =o)


Ordinary help 2

3. června 2013 v 12:00 | Sandra |  Ordinary help
Předloha: Simple Plan
Pár: Seb/OC, později Pierre/Seb
Forma: er
Varování: AU později podvádění

Bert není dokonalý muž, ale Seb už si vlastně zvykl...


Ordinary help 1

1. června 2013 v 12:00 | Sandra |  Ordinary help
Předloha: Simple Plan
Pár: Seb/OC, později Pierre/Seb
Forma: er
Varování: AU, později podvádění

Tak pro všechny děti (kterých sem, jak doufám, chodí po málu =D), tu mám menší dárek - novou povídku! Máte radost? =D
Nastínit vám příběh, tak vám ho vlastně celý prozradím. Proto vám jednou neprozradím vůbec nic a vy si hezky počkejte, jak se vám bude příběh vyvíjet =o)
Povídka má 23 kapitol plus epilog a bude přibývat obden, což znamená, že epilog přibyde někdy koncem července. Upřímně doufám, že v tu dobu už budu mít víc času na psaní =o)
A hodně štěstí všem studentům, kteří mají teď děsně na pilno, a gratulace všem úspěšným maturantům! =o)

PS.: Doufám že toto je dostatečná odpověď na otázky těch z vás, které zajímalo, jestli s povídkami na tuto kapelu hodlám pokračovat ;o)